Jezu Chryste, Boskie Dziecię, przyjmij nasze modlitwy i pieśni, przyjmij dary nasze, naszą wiarę nadzieję i miłość. Jezu nasz, złożony w żłobie - wierzymy w Ciebie! Chociaż rodzisz się w ubogiej stajni. W ierzymy w Ciebie! Chociaż Cię oglądamy jako słabe niemowlę... Chociaż przychodzisz na świat w ubóstwie... Chociaż ukrywasz swoje Bóstwo... Razem z klęczącymi przed Tobą pasterzami... Jezu, Boże Dziecię - ufamy Tobie! Ponieważ w Twoim narodzeniu spełniają się proroctwa. Ufamy Tobie, o Jezu! Ponieważ dla nas przychodzisz na ziemię... Ponieważ rodzisz się, aby nas zbawić... Ponieważ chcesz nam dać najlepszy przykład życia... Ponieważ Twoi aniołowie głoszą pokój ludziom na ziemi... Jezu, Boże Dziecię - my bardzo Cię kochamy! Dlatego, że pierwszy nas ukochałeś. Kochamy Cię, o Jezu! Dlatego, że wołasz do siebie prostych pasterzy... Dlatego, że stałeś się dzieckiem do nas podobnym... Za to, że już w żłóbku ponosisz ofiarę... Razem z Mędrcami ze Wschodu, którzy składają Ci dary... Prosimy...