SOBOTA II TYGODNIA WIELKANOCNEGO EWANGELIA (J 6, 16-21) Jezus chodzi po wodzie Słowa Ewangelii według Świętego Jana Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali. Oto słowo Pańskie. 📖 Komentarz do Ewangelii (J 6, 16–21) Dzisiejsza Ewangelia ukazuje uczniów zmagających się z nocą, wiatrem i wzburzonym jeziorem. To obraz bardzo bliski naszemu życiu – chwil niepewności, lęku i poczucia, że jesteśmy zdani tylko na własne siły. W samym środku tej trudnej sytuacji przychodzi Jezus Chrystus – idąc po wodzi...