Przenikasz i znasz mnie, Panie, Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję. Z daleka spostrzegasz moje myśli, przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,i znasz wszystkie moje drogi. Zanim słowo się znajdzie na moim języku, Ty, Panie, już znasz je w całości.

Music Player

czwartek, 25 maja 2017

Modlitwa do św. Filipa NeriP. Święty Filipie Neri, patrzymy na Ciebie i uwielbiamy Boga za Twój humor: ufając Twemu wstawiennictwu wołamy do Ciebie: 

W. Pozwól nam razem z Tobą ciągle na nowo śmiać się z ludzkiej próżności, z fałszywej ambicji i dumy – szczególnie u nas samych! 

P. Pozwól nam za to bardziej szukać tego, co prawdziwe, proste i skromne, aby prawdziwa pokora mogła nas uczynić gotowymi do życia jedynie z miłości i dla miłości! 

W. Pozwól nam tak jak Ty rozpoznać i uznać, przyjąć i włączyć w budowanie Królestwa Bożego wszystko, co dobre i piękne, wszystko, co jest dziełem sztuki i co godne miłości! 

P. Dziękujemy za Twoją dobroć i cierpliwość, za Twoje trzeźwe spojrzenie, za odwagę pójścia pod prąd, bycia nierozumianym, a nawet wyśmianym. 

W. Razem z Tobą chcemy ciągle na nowo Szukać wypełnionej Bogiem samotności, abyśmy potrafili radośnie i skutecznie służyć jedności i odnowie w Kościele i świecie. Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj można wpisywać swoje intencje