Aktualny czas w Warszawa:

poniedziałek, 29 maja 2017

Koronka do św. Joanny D'Arc

 Na medaliku ze św. Joanną d’Arc:

 Znak krzyża świętego: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

P: Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu.
O: Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu.
P: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
O: Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
Na pierwszym paciorku: 
Ojcze nasz…
Na drugim paciorku: 
Ojcze nasz…, a potem: Święta Joanno d’Arc, spalona na stosie, módl się bym mógł także zostać ofiarom, poprzez wierne wykonywanie obowiązków, odnoszących się do całego mojego życia.
Na pierwszej grupie 5 paciorków: 
Zdrowaś Maryjo…
Na kolejnych wydzielonych paciorkach:
 Ojcze nasz… a potem: Święta Joanno d’Arc, chciałbym tylko znaleźć przyjemność w praktykowaniu pokory, dobroci I pokuty oraz wszystkich cnót niezbędnych do osiągnięcia chwały w niebie. Święta Joanno d’Arc, módl się za nami!
Na drugiej grupie 5 paciorków: 
Zdrowaś Maryjo…
Na następnej wydzielonej grupie:
 Ojcze nasz…, a potem: Święta Joanno d’Arc, bądź ze mną w trakcie walki ze wszystkim przeszkodami. Jak silny mąż Izraela, doświadczony w walce, który zawsze ma miecz przy boku, strażuje przeciw nieprzewidzianym atakom w nocy, obym zawsze był przygotowany do boju. Razem z pomocą aniołów i świętych wspomóż mnie i Ty, motywuj mnie poprzez próby, bądź moją pomocą i moim światłem na drodze do Jezusa, Naszego Szefa i kiedy moja misja na ziemi dobiegnie końca, obym umarł jak Ty, powtarzając z miłością: Jezu, Jezu, Jezu! Święta Joanno, módl się za nami!
Na trzeciej grupie z 5 paciorków: 
Zdrowaś Maryjo…
Podsumowanie, na medaliku, odmawiając następującą modlitwę: 
Módl się za nami, Święta Joanno d’Arc, obyśmy byli warci spełnienia obietnic Chrystusa.

Ta koronka może być traktowana jako nowenna (modlitwa powtarzana codziennie przez 9 dni) albo odmawiana w każdym czasie albo w każdej potrzebie w ciągu roku. Całkowita liczba 19 paciorków tej koronki nawiązuje do każdego roku z życia św. Joanny.
Podstawą  życia św. Joanny D'Arc była mocna wiara. Zawsze mówiła, że pragnie umrzeć jako dobra katoliczka. Modlitwa jest jej ciągłą towarzyszką. Posiadała dar modlitwy myślnej. Gdy usłyszała dzwony na Anioł Pański klękała pokornie i pozdrawiała Maryję. W modlitwie szukała światła, rady, siły i energii. Modlitwa była jej pokrzepieniem.
     Była także Joanna czcicielką Matki Najświętszej. Często udawała się do pustelni pod Jej wezwaniem. Posiadała również wiarę w Najświętszy Sakrament. Kiedy przybyła do któregoś z miast, zaraz kierowała swe kroki do kościoła. Joanna posiadała wielką nadzieję i ufność w Bogu. W tym tkwiła siła jej odwagi. Wiedziała dobrze, że sama z siebie jest słabą istotą. Nadzieja była dla niej pociechą w ciężkich próbach i doświadczeniach.
     Jej życie piękne, pobożne i umartwione budziło zachwyt i wywierało przemożny wpływ na wszystkich, którzy się jej przypatrywali.


Modlitwa do św. Joanny D'Arc
4 komentarze:

 1. Św Joanno proszę o ochronę przed złem i jego następstwami. O odesłanie go tam skąd pochodzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Św Joanno, proszę o siły do walki ze złem, które stoi na drodze do mojego domu rodzinnego i chce mi kłamstwem i podstępnie ja mi odebrać.

  OdpowiedzUsuń
 3. SWieta Joanna wstawiaj sie za mna u Pana naszego , Jezusa Chrystusa abym wiedziala jakimi sciezkami kroczyc ?, o trafne decyzje ku przyjazni z innymi ludzmi i milosci. Z gory dziekuje. Badz pozdrowiona Swieta Joanno !

  OdpowiedzUsuń
 4. A gdzie można kupić taki różaniec z medalikiem świętej Joanny d'Arc?
  glos@op.pl

  OdpowiedzUsuń

Tutaj można wpisywać swoje intencje