Przenikasz i znasz mnie, Panie, Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję. Z daleka spostrzegasz moje myśli, przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,i znasz wszystkie moje drogi. Zanim słowo się znajdzie na moim języku, Ty, Panie, już znasz je w całości.

Music Player

niedziela, 25 września 2016

Modlitwa za rodzinę parafialną

Panie, Jezu Chryste, Pasterzu naszych dusz, prosimy Ciebie za wszystkich, którzy żyją 
w naszej parafii. Zachowaj ich w świętej łasce i miłości Twojej. Niechaj z Ciebie czerpią wciąż nowe życie. Niech moc Twoja tworzy z nich żywe członki Twego mistycznego Ciała. Daj nam dzisiaj Chleb Żywota. Niech nasza parafia wzrasta i uświęca się na obraz
 i podobieństwo Twoje. 
Prosimy Cię, Panie, za wszystkich, którzy służą naszej parafii. Prosimy za kapłanów, pasterzy naszych dusz. Niech dojrzewają w znojnym trudzie, by byli wzorem wiary i życia z wiary. Błogosław wszystkim ich dziełom miłości, wszystkim ich czynom. Otocz swoją opieką ojców rodzin, aby byli wzorem wiary. Otocz swą opieką matki, aby uczyły pięknej miłości. Otocz opieką naszą młodzież, daj jej dzielność, miłość prawdy, czystość i wierność chrześcijańskiemu powołaniu. Prosimy Cię szczególnie za tych, którzy smucą się i cierpią, za wszystkich chorych, niedołężnych, za wdowy i sieroty. Ty, o Panie wspomóż samotnych, prowadź bezdomnych, bądź nadzieją umierających, a z tymi, którzy już odeszli do Ciebie, racz nas zachować w jedności przez wiarę, nadzieję i miłość.
Panie, zostań z nami i całym Kościołem Twoim. Zostań wśród nas, należących do tej wspólnoty i buduj w sercach naszych Twoje Królestwo. Maryjo, Matko Kościoła, wstawiaj się za nami do Twojego Syna. Bądź nam Matką na drogach naszego życia. Matko pięknej miłości, wyjednaj nam ducha miłości, która nigdy nie ustaje. Amen.

Źródło: " Panie błogosław ten dom" Modlitewnik dla rodziny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj można wpisywać swoje intencje