Przenikasz i znasz mnie, Panie, Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję. Z daleka spostrzegasz moje myśli, przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,i znasz wszystkie moje drogi. Zanim słowo się znajdzie na moim języku, Ty, Panie, już znasz je w całości.

Music Player

wtorek, 19 stycznia 2016

Różaniec do Św. Judy Tadeusza Apostoła
Różaniec jest nieco inny niż tradycyjny. Składa się z 40 paciorków połączonych ze sobą jednym ciągiem.

Na początku;

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. 

Na medaliku ze Św. Judą Apostołem: 

Święty Judo Tadeuszu, Apostole pełny chwały, wierny sługo i przyjacielu Jezusa, imię zdrajcy sprawiło, iż wielu o Tobie zapomniało, ale Kościół ustanowił Cię patronem spraw beznadziejnych; módl się za mną, bym osiągnął pociechę i wstawiennictwo Nieba w moich potrzebach, zmartwieniach i cierpieniach, szczególnie w: (tutaj Twoja prośba) Chciałbym także wraz z Tobą wychwalać Pana i być powołany do wieczności. Amen.

Na każdym z 40 paciorków: 

Zdrowaś Maryjo… 
 Święty Judo, Apostole, męczenniku i bliski naszego Pana Jezusa Chrystusa, Maryi i Józefa, wstaw się za nami. 

Na zakończenie na medaliku: 

Najświętszy Apostole, Święty Judo Tadeuszu, wierny sługo i przyjacielu Jezusa, Kościół ustanowił Cię Patronem spraw beznadziejnych, w chwilach największej desperacji. Módl się za mną, osamotnionym i bez pomocy. Zrób użytek z tego, iż do Ciebie się wstawiam, jako do osoby o konkretnym przywileju (zaszczycie), byś wybłagał mi szybką pomoc w beznadziejnej sprawie. Pomóż mi w tej wielkiej potrzebie, bym otrzymał pociechę i pomoc z Nieba w cierpieniach i strapieniach, a przede wszystkim w: (tutaj Twoja prośba) i bym mógł na wieki wychwalać Boga i powołanych do wieczności. Obiecuję, błogosławiony Święty Judo Tadeuszu, być zawsze wdzięcznym za tę wielką przysługę, zawsze czcić Cię jako mego specjalnego i pełnego mocy Patrona i z wdzięcznością pogłębiać oddanie Tobie. Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj można wpisywać swoje intencje