Przenikasz i znasz mnie, Panie, Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję. Z daleka spostrzegasz moje myśli, przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,i znasz wszystkie moje drogi. Zanim słowo się znajdzie na moim języku, Ty, Panie, już znasz je w całości.

Music Player

sobota, 3 października 2015

Modlitwa do Niepokalanej Królowej Różańca Świętego

Matko Boża, Niepokalana Królowo Różańca Świętego! Dziękujemy Ci za całe wieki obecności w znaku Cudownego Obrazu. Idziesz z nami przez dzieje – tak w dniach "potęgi i chwały", jak i w czasach nieszczęść – ze swą pomocą i pociechą. Patronko młodości króla Jana Sobieskiego! naucz nas, że największą wartością i siłą jest wiara. Spraw, by i w naszym życiu Bóg zawsze zwyciężał. Pociecho królewska Jana Kazimierza! Broń nas przed wciąż nowym zalewem "potopu" zła. Panno Różańcowa – ratuj nas liną ratunkową różańca! Dziewico obleczona w słońce – oblecz nasze serca w Słońce sprawiedliwości – Chrystusa. Broń nas od nienawiści, przemocy i wyzysku. Matko Pięknej Miłości – spraw, abyśmy się społecznie miłowali. Niepokalana, z księżycem pod stopami– Ty depczesz głowę węża starodawnego, oskarżyciela człowieka. Cudowna, łaskami słynąca – wiele razy Twój obraz płonął, Ty jednak cudem ocalałaś.
Broń nas od ognia piekielnego, serca przepasz mocą, naucz szacunku i czci dla ludzkiego ciała. Obecna w znaku tego Obrazu – spraw, byśmy się stawali coraz bardziej na obraz i podobieństwo Boga. Matko ocalona z wojennej zawieruchy – dziękujemy Ci, że zechciałaś zostać z nami na Służewie. Jak Jan – spod krzyża weźmiemy Cię do siebie, do naszej trudnej codzienności. Bądź we wszystkich, bez wyjątku, sprawach naszego życia. Pani z berłem w dłoni i w koronie – mówisz nam, że służyć – to znaczy królować. Królowo świata i Polski Królowo! Panuj w naszym życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.

Matko Boża Hetmańska – módl się za nami!
 Matko Boża Królewska – módl się za nami! 
Matko Boża Służewska – módl się za nami!

Matko wielkiego zawierzenia – oddajemy Ci się bez zastrzeżeń.
 Matko Boża! Bądź z nami w każdej chwili naszego życia, 
 a zwłaszcza w godzinie śmierci naszej.
 Amen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj można wpisywać swoje intencje