Przenikasz i znasz mnie, Panie, Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję. Z daleka spostrzegasz moje myśli, przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,i znasz wszystkie moje drogi. Zanim słowo się znajdzie na moim języku, Ty, Panie, już znasz je w całości.

Music Player

poniedziałek, 1 czerwca 2015

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Czerwiec - miesiąc poświęcony w szczególny sposób czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Korzystajmy z nabożeństw czerwcowych i ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca powierzajmy samych siebie miłosiernemu Bogu. 
"Otwarte Serce Boga to droga powrotna do raju – dla grzesznego człowieka, jak i całej ludzkości. Kult Jezusowego Serca prowadzi nas, wierzących do samego centrum czy sedna duchowości chrześcijańskiej, która opromienia całe życie. W kulcie tym należy się bowiem skupiać nie tyle na sercu fizycznym – aczkolwiek Jezus jako człowiek ma i serce fizyczne – ale nade wszystko na sercu "duchowym". W tym sensie wyrażenie "serce" niesie ze sobą głęboką treść biblijną. Serce bowiem wyraża całe duchowo-intelektualne, wolitywne i emocjonalne życie osoby. W przypadku Serca Jezusa jest to Osoba Boska. W kulcie tym (...) przybliżamy się do Boga "który jest Miłością". (...) W kulcie Jezusowego Serca stajemy pod krzyżem jak Maryja, św. Jan i inne kobiety, aby wpatrywać się w samą Miłość, aby pozwolić się przepoić Boskiej i zbawczej łasce. W tym kontekście kult Jezusowego Serca jest najgłębszą i bodaj najważniejszą kontemplacją w duchowości chrześcijańskiej. Jest on przemienianiem swego życia w miłość ewangeliczną, bo Ci Boga miłują, którzy zachowują Jego przykazania" (o. Tadeusz Michałek SAC)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj można wpisywać swoje intencje