Przenikasz i znasz mnie, Panie, Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję. Z daleka spostrzegasz moje myśli, przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,i znasz wszystkie moje drogi. Zanim słowo się znajdzie na moim języku, Ty, Panie, już znasz je w całości.

Music Player

poniedziałek, 29 czerwca 2015

Modlitwa o godne warunki życia


Maryjo Licheńska!
Poruszają mnie do głębi słowa pieśni: ’’Zdrowaś Maryjo… .Ty coś karmiła Świata Zbawienie, Ty nam jak Matka daj pożywienie’’. Myślę wtedy o Twoim Maryjo życiu ziemskim, które wymagało ofiary, zaparcia i wyrzeczeń.
Do Ciebie Matko Bolesna, Pani Licheńska, zwracam się z gorącą prośbą. Naucz mnie, Maryjo, zawierzać Bożej Opatrzności, gdy z wielkim trudem i lękiem o jutro udaje się egzystować mojej rodzinie. Niech się nie lękam, że mąż utraci pracę. Nie pozwól, by powiększył on rzesze bezrobotnych, ludzi tracących nadzieję na przeżycie, załamanych i zrozpaczonych. Dołączam się do tych, którzy tu, przed Twym świętym wizerunkiem zawierzyli Tobie. Wysłuchałaś ich próśb, Maryjo – odeszli do swoich domów z nadzieją na lepsze jutro. Przeto i ja Maryjo, powierzam się Tobie z głęboką wiarą w Twoje wstawiennictwo u Boga. Amen

1 komentarz:

  1. Dziękuję za tę piękną i prostą modlitwę, zapraszającą Maryję do uczestniczenia w naszym codziennym życiu. Maryjo, Ty znasz nasze potrzeby i nasze obawy. Powierzam je Tobie, z ufnością, że jak w Kanie nie dopuścisz, by zabrakło nam tego, co potrzebne. Nie pozwól, aby troski jak ciernie zagłuszyły w nas Słowo Boże.

    OdpowiedzUsuń

Tutaj można wpisywać swoje intencje